Cześć!
Jestem Daniel, obecnie studiuje podyplomowe: Sztuczna inteligencja i Automatyzacja Procesów Biznesowych w Ujęciu Praktycznym na Politechnice Gdańskiej. Chciałem podzielić się z wami moim progressem w kwestii składania JetRacera korzystając z ai-kit firmy Waveshare. Zamówiłem kit razem z Jetson Nano w zestawie.
Koszt: 1 221,83 zł + cło 379zł (wydaje mi się że jeśli zamówicie Jetson Nano osobno to cło może być mniejsze bo kwoty paczek będą mniejsze, ciężko też było im sklasyfikować co to za paczka i byłem pytany 3 razy).
Paczka nadeszła
Zatem rozpakujmy paczkę
Wszystko zgodnie z opisem, jedynym mankamentem jest zielona blaszka lekko odgięta do środka (prawdopodobnie podczas transportu) musiałem ją delikatnie naprostować by koła były równo na ziemi.
Assembly
Składałem zgodnie z instrukcją: https://www.waveshare.com/wiki/JetRacer_Assembly_Manual
Baterie 18650
Gdy dojdziecie do montowania baterii musicie mieć na uwadze długość baterii bo jak kupicie baterie z warstwą ochronną zbyt dużą to mogę nie wejść.
Ja kupiłem baterie 62+2 i miałem problem wcisnąć, musiałem zgnieść boczne blaszki od gniazda obcęgami, delikatnie wciskając baterie. Po paru próbach udało się :V
Baterii 65+4 napewno bym tam niestety nie wcisnął. Podczas zakupu baterii 18650 też miejcie na uwadze, że tanie baterie (nie w opakowaniu) to często używane baterie kiepskiej jakości które mogą nie działać. Poprostu wyciągniete ze starego laptopa.
Moje znalazłem w militariach, kupiłem 2600mah bo bałem się, że większe nie wejdą na szerokość 😀
Proste przednie koła
Kolejną rzeczą będzie problem z prostymi kołami z przodu. Podczas skręcania poniższej części pamiętajcie by nie skręcić tego za głęboko, ponieważ jak już złożycie całość to może okazać się, że koła są skierowane do środka bądź jedno mocno w lewo i będzie sam skręcał zamiast jechać prosto. Już na tym etapie skręcajcie tą część jednocześnie sprawdzając czy koła będą prosto, to oszczędzi wam zabawy w rozkręcanie od nowa.
(Ja tak mocno to skręciłem, że musiałem użyć oleju maszynowego i dwóch kombinerek by to odkręcić nie łamiąc plastiku przy okazji przeklinając na prawo i lewo 😀 )
Śrubokręty były w zestawie, ale jeśli checie fajny zestaw na przyszłość to polecam Mijia Wiha 24 in 1 Precision Screwdriver Kit są naprawde spoko.
Z górki
Inne kwestie assembly poszły bez problemowo a kolejnym krokiem będzie wgrywanie softu na kartę SD ale to już nie dziś bo padam na twarz 😉
Podsumowanie
Po zmontowaniu całości dochodzę do wniosku, że gdybym poszedł w stronę Tamiya TT02 zamiast Waveshare Jetracer kit nie musiał bym się bawić z kołami, też dopóki nie wgrałem softu i nie widzę czy działa to obawiam się jak naprawdę Servo będzie się spisywać. W przypadku Tamiya TT02 po prostu rozbieramy gotowego już RC-ka. Dużym plusem rozwiązania Waveshare kit jest to, że nie musimy każdej części kupować osobno, a cały setup jest ładnie opisany na Waveshare wiki. Zatem zobaczymy jak dokończę setup, jeśli będzie śmigać (lub nie) na pewno dam znać 😉 Piszę to 12-go kwietnia zatem Wesołego Jajka 😀
dzień dobry
mam rozebrany samochód wyścigowy maverick strada rc z silnikiem mm-22, który uprzednio był sterowany radiowo. chciałbym go sterować za pomocą arduino. niestety po podłączeniu płytki do jego sterownika – na płytce pojawia się napięcie (o czym sygnalizuje zapalenie diody w arduino). czy może Pan by wiedział jak rozwiązać ten problem (polega to chyba na jakiejś emulacji sygnału który powinien przychodzić przez radio).
Serdecznie pozdrawiam
Maciej